Průtoková očista a její následky

lifespan
Autor

Edgar Walden

Publikováno

21. ledna 2019

Nový rok si vyžádal lehkou úpravu životního stylu. Zjistil jsem, že jsem prostě daleko víc unavený a nervózní a tak nějak bez energie. Kde jsou ty časy, kdy jsem běhal půlmaratony… Takže jsem si říkal, že by to chtělo nějaký „detox“. A tak když se naskytla možnost strávit doma den o samotě (což je poměrně vzácné), rozhodl jsem opět po letech pro šankaprakšalánu.

Je to prastará a poměrně ultimátní jogínská technika, která spočívá v pití slané vody a cvičení, přičemž slaná voda vámi projde a pročistí vám střeva. Podrobnosti o šankaprakšaláně nebudu moc rozepisovat, kdo chce, patřičné info najde třeba v knihách od Lysbetha. Každopádně jsem byl zvědavý, zda se mi technika dobře povede. Přece jen jsem ji dlouho nepraktikoval. No povedla se.

Kohoutek

Den jsem zahájil asi půlhodinovým cvičením ásán a relaxací. Po šankaprakšaláně by alespoň den neměla následovat fyzická námaha, tak jsem si všechno odcvičil před ní. A pak už to jelo – sklenice slané vody, cvičení a tohle všechno šestkrát opakovat. Pak do toho přidat toaletu a dát ještě pár dalších sklenic… Poté dva talíře uvařené bílé rýže s máslem a večer trochu luštěnin opět s rýží. Ale výsledek super. Podobně jako dřív se efekt dostavil až druhý den, kdy se cítím jako znovuzrozený. Mám větší trpělivost s dětmi, jsem méně unavený a mám mnohem menší tendenci pít kávu a pivo. A přikládám pár rad pro lepší šankaprakšalánu: